Biuro Architektoniczne Pollio

Biuro Architektoniczne Pollio to międzynarodowa firma z siedzibą w Warszawie, specjalizująca się w gotowych i indywidualnych projektach domów wraz z ich późniejszą realizacją pod klucz, łącznie z projektowaniem wnętrz. Pollio działa na polskim rynku od 2012 roku. Biuro ściśle współpracuje również z architektami i klientami z innych krajów w celu dostosowania dokumentacji budowlanej do ich standardów. Obecnie biuro projektowe współpracuje ze specjalistami z Kazachstanu, USA, Holandii, Niemiec i Islandii.

Wszyscy nasi architekci w Warszawie to profesjonalny zespół, który pracuje nad domem od pomysłu do dokumentacji, dobierając odpowiednie materiały i rozwiązania techniczne. Wszystkim naszym klientom zapewniamy wsparcie na wszystkich etapach projektowania i budowy domu.

Co projektujemy?

Biuro projektowe Pollio współpracuje nie tylko z inwestorami, ale również z deweloperami. Jesteśmy gotowi stać się niezawodnym partnerem na długi czas i rozwijać nieruchomości o dowolnej złożoności, od bliźniaków do apartamentowców i całych kompleksów mieszkalnych.

Projekty domów jednorodzinnych Domy jednorodzinne
Projekty Willi i Rezydencji Rezydencje
Projekty domów szeregowych Szeregowcy
Projekty domów bliźniaczych Bliźniaki

Projekty domów wielorodzinnych

Jak możemy Ci pomóc?

Biuro architektoniczne Pollio zatrudnia specjalistów o różnych profilach, co pozwala nam zaoferować pełen zakres usług: projekt zagospodarowania działki lub terenu, projekt architektoniczno-budowlany, projekt techniczny i projektowanie wnętrz. Możesz kupić u nas gotowy projekt domu, który możesz dostosować do potrzeb swojej rodziny lub zamówić indywidualny projekt pod klucz. Dla każdego domu nasi architekci przygotują kompletne zestawienie kosztów, które będzie zawierało kosztorys budowlany, spis inwentaryzacyjny oraz specyfikację materiałów.

Projekt architektoniczno-budowlany
Koncepcja iprojekt domu

Najtrudniejszy i podstawowy etap, gdyż wymaga ścisłej współpracy architekta z inwestorem. Po uzgodnieniu założeń projektowych architekt opracowuje ogólną koncepcję domu, zastanawiając się nad planem przestrzennym i jego wyglądem zewnętrznym. W efekcie powstaje projekt architektoniczno-budowlany wraz z planem zagospodarowania.

Wizualizacja 3D wyglądu zewnętrznego
Wizualizacja 3D wyglądu zewnętrznego

Wizualizacja wyglądu zewnętrznego pozwoli Ci dokładniej zobaczyć swój przyszły dom. Wizualizator naszego biura architektonicznego nakłada materiały wykończeniowe na elewację i dach oraz ustawia dom na działce. W rezultacie otrzymujesz od 2 do 4 rakursów, w tym widok z góry. Istnieje możliwość doboru materiałów.

Opracowanie termotechniczne
Opracowanie termotechniczne

Po przygotowaniu projektu architektoniczno-budowlanego specjaliści biura architektonicznego Pollio w Warszawie przystępują do opracowania projektu technicznego. W efekcie opracowywany jest opis techniczny i rysunki instalacji elektrycznych, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnych, gazowych (jeśli występują) oraz wentylacji z rekuperacją.

Projektowanie wnętrz
Projektowanie wnętrz

W biurze architektonicznym Pollio projektowanie wnętrz można zamówić albo razem z projektem architektoniczno-budowlano-technicznym, uzyskując w ten sposób indywidualny projekt domu pod klucz, albo jako osobny dokument, który zostanie opracowany na podstawie gotowego przez Państwa projektu domu lub mieszkania.

Konsultacja bezpłatna

Projektowanie i budowa prywatnego domu to dość skomplikowany proces, który również wymaga poważnego przygotowania od Ciebie jako inwestora. Aby ułatwić Ci zrozumienie tematu, zamów konsultację architekta naszego biura w interesującej Cię tematyce.

Budowa domu

Biuro projektowe Pollio działa w Warszawie od 2012 roku. W tym czasie rozwinęliśmy zdrowe partnerstwo z wieloma wykonawcami, którzy specjalizują się w budowie wyłącznie domów prywatnych i bliźniaków. Możesz poprosić nas o wycenę budowy dowolnego gotowego projektu domu z naszej oferty, a my przedstawimy Cię naszym partnerom. Poniżej prezentujemy kilka domów wybudowanych według naszych projektów.